Restauratsiooni põhjalikkus sõltub kliendi poolt valitud aja mahukusest. Esmapilgul hinnatakse tööde maht ja lepitakse kokku parandustööde ja taastamise põhjalikkus, seeläbi arvutatakse ka ajaliselt ligikaudne maksumus. Töö lõplik maksumus selgub töö lõpetamisel. Üldiselt tööde ajalist mahtu ei ületata, kuid kui see peaks juhtuma, siis arutatakse see kindlasti eelnevalt kliendiga läbi ja leitakse sobilik lahendus.

FOTODE RESTAUREERIMINEpildi puhastamine
kahjustatud osade taastamine
kontrasti | värvide jms korrigeerimine
inimeste | objektide eemaldamine
mustvalge foto värvimine
HIND40.- € | tund*
*töö hinnastamine toimub 15 minuti kaupa (0.25h)

Oletame, et on selline hüpoteetiline olukord: maailmas algab mingi viiruse tõttu globaalne pandeemia. Kogu maailm läheb lukku, lennukid ei lenda ja kõik poed on kinni. Aga sellest hoolimata on järgmine nädal vanaema Viivil ja vanaisa Väinol kuldpulmad tulemas (jah, kogu pere saab minna, sest kõik on koduõppel ja suured on juba vaktsineeritud). Vähe sellest, et neil on kõik olemas (kuna nad on II samba tõttu nüüdseks rahaliselt sõltumatud), pole ka kuskilt midagi võimalik kingituseks saada. Istud nõutult õhtul kodus ja üritad välja mõelda, kuidas olukorda lahendada. Siis aga meenub, et kuskil kapis oli vanaema ja vanaisa 50 aastat tagasi tehtud pulmapilt. Kaevad selle välja ning meenub, et Pitsu sai selle paar aastat tagasi kutsikana kätte ja suutis seda enne jaole jõudmist korralikult pureda.

Siin aga tuleme meie mängu. Kõne meile ja kui kulleri või posti näol ei saa enam venitamist lubada, siis väikse lisatasu eest tuleme ise kohale ja võtame armsate vanavanemate pulmapildi turvaliselt kaasa. Kammime ja peseme selle ära, triigime ja lõhnastame. Digitaalselt loomulikult. Ning soovi korral toome õigeks ajaks kasvõi raami sees ja ükskõik kui suurelt tagasi. Päev päästetud, ning rahaliselt sõltumatute vanavanemate tänulikkust naudib kogu pere veel pikalt. Sest mälestused ongi ainukesed asjad mida kinkida neile, kellel kõik on olemas.